Amazonikka – Świat obuwia

Mokasyny damskie – dlaczego są tak popularne?

Mokasyny damskie są niezwykle popularne od wielu już lat. Nie ma kobiety, która w swojej szafie nie miałaby chociaż jednej pary mokasynów. Dlaczego mokasyny zyskały taką popularność?

Dlaczego warto mieć mokasyny damskie?


W każdej damskiej szafie powinna znaleźć się chociaż jedna para damskich mokasynów. Buty te podbiły serca kobiet ze względu na swoją uniwersalność. Jest niewiele stylizacji, w których mokasyny damskie się nie sprawdzają. Do tego nie można odmówić im wygody. Mokasyny damskie na płaskiej podeszwie lub niewielkim obcasie, wykonane ze skóry to buty, w których bez problemu można przechodzić cały dzień. Jest to niezmiernie ważne dla kobiet, które z racji wykonywanego zawodu muszą mieć eleganckie obuwie. Chodzenie osiem godzin w butach, które nie są wygodne nie należy do przyjemności. Mokasyny damskie są miękkie i wygodne. Warto wiedzieć, że powinny być noszone na gołe stopy.

Mokasyny damskie do spodni


Jedynymi spodniami, z którymi mokasyny nie tworzą ładnego połączenia są dzwony. W takiej stylizacji figura będzie wydawała się masywniejsza oraz bardziej przysadzista. Nie ma przeszkód by łączyć kobiece mokasyny z dżinsami rurkami, cygaretkami, boyfriendami, chinosami, czy spodniami typu capri. Warto jednak zwrócić uwagę, by nogawki spodni były podwinięte, a kostka odsłonięta. Dzięki takiemu zabiegowi sylwetka zyska lekkości i delikatność.

Mokasyny damskie do sukienki


Lakierowane czarne mokasyny damskie DeeZee w połączeniu z ołówkowa spódnicą czy sukienką przed kolano to klasyczne już zestawienie, które sprawdzi się w trakcie formalnych wyjść. W takiej stylizacji możemy iść do pracy do biura, na wczesną kolację, czy do teatru. Jest to stylizacja elegancka i dosyć formalna. Takie buty w zestawieniu ze spódnicami oraz sukienkami do kolan wyglądają najkorzystniej. Są widocznym elementem stylizacji. Obuwie to bardzo dobrze komponują się z sukienkami boho czy etno. Mokasyny damskie występują dziś w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Można dobrać idealne do każdej stylizacji.